2016 m. gruodžio 26 d., pirmadienis

Šv. Kalėdos

Įdomūs faktai apie Kalėdas :
Kalėdos yra didžiausia metų šventė visame pasaulyje, kuria kasmet paminimas Jėzaus Kristaus atėjimas į pasaulį – Jėzaus gimtadienis. Nors tiksli Jo gimimo data nėra žinoma, sutartinai Kalėdos daugelyje šalių (katalikiškų), taip pat ir Lietuvoje, švenčiamos gruodžio 25 d., o kai kuriose Rytų valstybėse (Rusija, Ukraina, Serbija, Makedonija, Moldova ir kt.) – sausio 6 d.
Kalėdų laikotarpis tradiciškai trunka 12 dienų nuo gruodžio 25 d. iki sausio 5 d., t.y. iki Trijų Karalių šventės. Prieš Kalėdas tęsiasi Advento laikotarpis (keturias savaites), kuris baigiasi per Kūčias – Kalėdų išvakares.
Ką reiškia žodis „Kalėdos“ ?
Lietuviškas žodis „Kalėdos“ gali būti kilęs iš baltarusių žodžio „koljadá“ ar latgalių žodžio „kalada“, kuris reiškia „plotkelė, išmalda“. Plotkelė lietuviškai vadinama kalėdaičiu.

Tikrąją žodžio „Kalėdos“ prasmę geriau atspindi angliškas žodis „Christmas“, kuris senojoje anglų kalboje reiškė „Crīstesmæsse,“ arba „Christ‘s mass“, t.y. „Kristaus mišios“ arba „Kristaus šventimas“.

Trumpesnis angliškas pavadinimas „Xmas“ kildinamas iš graikų abėcėlės, kurioje X yra pirmoji Kristaus vardo raidė „Xristos“, dėl to gavosi „X mass“, taip pat reiškiantis „Kristaus mišios“. „Kristus“ graikų kalboje reiškia „Pateptasis, paskirtas Dievo specialiai misijai“. Kristus kitaip dar vadinamas Mesiju nuo hebrajų (senovės žydų) žodžio „Messiah“.
Prancūzų, italų, portugalų, brazilų „Kalėdos“ (Noel, Natale, Natal) siejamos su lotynišku žodžiu „Dies Natalis“, reiškiančiu „Gimimo diena“ arba „les bonnes nouvelles“ – „geros naujienos“.
 Kiti Kalėdų pavadinimai

Afrikietiškai - Kersfees
Angliškai – Christmas
Argentinietiškai, čilietiškai, kolumbietiškai - Navidad
Belgiškai – Kertfeest
Brazilijoje – Natal
Bulgariškai – Koleda
Čekiškai - Vanoce
Daniškai – Jul
Esperanto - Kristnaskon
Estiškai - Jõulupühi
Graikiškai – Christouyenna
Havajietiškai – Kalikimaka
Islandiškai - Jol
Ispaniškai – Navidad
Itališkai – Natale
Japoniškai – Kurisumasu
Kroatiškai, jugoslaviškai – Bozic
Latviškai - Ziemassvetkus
Lenkiškai – Boze Narodzenie
Makedonietiškai - Bozhik
Meksikoje – Navidad
Norvegiškai, švediškai - Jul
Olandiškai – Kerstgroeten
Portugališkai - Natal
Prancūziškai – Noel
Rusiškai – Rozhdestvo
Slovakiškai - Vianoce
Suomiškai – Joulua
Turkiškai – Noeliniz
Vengriškai - Karįcsonyt
Vietnamietiškai - Giang Sinh
Vokiškai – Weihnachten


Kalėdų simboliai
  •  Pirmiausia, pati Kalėdų eglutė yra visžalis medelis. Visais metų laikais išliekanti žalia spalva simbolizuoja amžiną gyvenimą.
  •  Žvaigždutės, kuriomis puošiame eglutės viršūnę, namus, simbolizuoja Betliejaus žvaigždę, kaip išsipildžiusio Dievo pažado žmonėms ženklą – atsiųsti Gelbėtoją pasauliui.
  •  Žvakutės primena, kad Kristus yra pasaulio šviesa, kuri pašalina tamsą.
  •  Vainikėliai simbolizuoja meilę, nes tikra meilė niekada nesibaigia, kaip ir vainikas neturi pabaigos.
  •  Raudonos uogos ant bugienio šakelių primena Kristaus kraują, pralietą ant kryžiaus už žmoniją.
  •  Kalėdinės dovanos, kuriomis keičiamės, dovanojame vieni kitiems, tai ne kas kita, kaip Dievo didžiausios dovanos žmonėms – Jo sūnaus Jėzaus, prisiminimas.
  •  Kalėdų senelis – dosnumo simbolis.
  •  Riestos saldainių lazdelės, kuriomis puošiame namus, kalėdines eglutes, primena piemenėlių lazdas, kurių dėka ganomos avys. Lazdelės primena, kad mes esame avelės, Kristaus ganomos, ir simbolizuoja Dievo vedimą.
  •  Varpeliai padeda surasti pradingusias aveles, pakviesti jas. Jie simbolizuoja sugrįžimą pas Dievą.
  •  Angeliukai pranešė apie Jėzaus gimimą, dėl to jie taip pat yra simboliška kalėdinė dekoracija.
Yra daug kalėdinių simbolių, tapusių kalėdinėmis dekoracijomis, tačiau ne Kalėdų senelis, ir ne Kalėdų eglutė yra centrinė Kalėdų figūra, bet užgimęs į pasaulį Jėzus.

Įdomūs faktai apie Kalėdas
1.   Didžiausia pasaulyje Kalėdinė dovana buvo Laisvės statula, kurią prancūzai padovanojo JAV 1886 m. Ji sveria 225 tonas ir yra 46,5 m aukščio.
2.  Populiariausia visų laikų kalėdinė daina yra 1942 m. išleista Bing Crosby daina „White Christmas“ (liet. Baltos Kalėdos).
3.  Anglijoje per visą XX a. buvo tik 7 baltos (su sniegu) Kalėdos.
4.  1644-1660 m. Anglijos puritonų lyderis O. Kromvelis buvo uždraudęs Kalėdinius vakarėlius ir dainas kaip amoralius tokiai reikšmingai dienai. Buvo galima tik melstis. Visi, kurie buvo pagauti švenčiantys, buvo suimami ir baudžiami.
5.  Kalėdinį kalakutą iš Prancūzijos atvežė jėzuitai, jis iki šiol kai kuriuose prancūzų dialektuose vadinamas „Jesuite“.
6.  Kalėdų Senelis arba Santa Klausas yra pagrįstas realiai gyvenusiu bažnyčios vyskupu Šv. Nikolajumi, kuris gyveno 3 a. Turkijoje. Jis pasižymėjo gerumu, slapta dovanodavęs dovanas ir pinigus vargšams.
7.  Kasmet pasaulyje parduodama apie 34-36 mln. eglučių Kalėdiniu laikotarpiu.
8.  Pirmosios kalėdinės eglutės buvo puošiamos vaisiais, žvakėmis, gėlėmis, kurie buvo per sunkūs eglutės šakoms, taip 1800 m. pradėti gaminti stikliniai kamuoliukai, kurie ir pakeitė šias sunkias dekoracijas, jie pavadinti lemputėmis.
9.  Aukščiausia pasaulyje Kalėdų eglė buvo 82 m aukščio, papuošta 2,8 mln. lempučių, pastatyta Brazilijoje Rio de Žaneire.
10. Indijoje Kalėdiniu laikotarpiu vietoj eglučių puošiami bananų medžiai.
11. Pati brangiausia pasaulyje Kalėdų eglutė yra Japonijoje Tokijuje, ji pagaminta iš 12 kg aukso ir yra verta apie 5 mln. litų.
12. Didžiausia netikra Kalėdų eglutė buvo užžiebta Italijoje popiežiaus Benedikto XVI – apšviesta 800 m aukščio eglutės forma ant Monte Ingino kalno.
13. Kaune sukurta aplinkai draugiška 13 m aukščio smaragdinė eglutė iš 40000 plastikinių perdirbtų butelių, kuri pateko į Gineso rekordų knygą.
14. Londone buvo pastatyta 12,2 m aukščio eglutė tik iš Lego kaladėlių.

Apie tikrąją Kalėdų prasmę

Geriausiai Kalėdų reikšmę atspindi ištrauka iš Evangelijos pagal Joną (3:16): „Dievas taip pamilo pasaulį, jog atidavė savo viengimį Sūnų, kad kiekvienas, kuris jį tiki, nepražūtų, bet turėtų amžinąjį gyvenimą.“
Jėzus, būdamas Dievo sūnus, tapo žmogumi ir atėjo į pasaulį, kad išgelbėtų žmones nuo pražūties ir atpirktų jų nuodėmes ant kryžiaus, kad atneštų šviesą ir džiaugsmą, tikėjimą, viltį ir meilę į tamsų pasaulį ir į žmonių širdis. Visi žmonės yra nuodėmingi ir vienintelis būdas išsigelbėti – patikėti Jėzumi, kuris mirė ant kryžiaus už mūsų nuodėmes. Kai patikime Jėzumi ir atgailaujame už savo nuodėmes, tampame Dievo vaikais, tuomet į širdį ateina ramybė, meilė, džiaugsmas, tyrumas, gauname amžino gyvenimo dovaną ir tikime, kad vieną dieną Dangus bus mūsų namai, ir Dievas pasirūpins visais mūsų poreikiais, kol gyvename žemėje. Tai pati didžiausia dovana iš Dievo, kokią gali gauti žmogus ir tai yra pagrindinė priežastis švęsti Kalėdas, tikroji šios šventės prasmė. Be to, su Kristaus gimimu prasidėjo krikščionybė, dėl to Kalėdos minimos ne tik kaip Kristaus gimtadienis, bet ir kaip krikščionybės pradžia.

Kalėdos šiuolaikiniame pasaulyje yra siejamos su kalėdinėmis dovanomis, kalėdiniais sveikinimais - atvirukais, Kalėdų muzika, giesmėmis, kalėdiniais valgiais, kalėdinėmis dekoracijomis, Kalėdų eglute ir Kalėdų seneliu. Daugelyje šalių besimokantieji ir dirbantieji laukia Kalėdų dar ir dėl to, kad gauna žiemos atostogas, per kurias gali šiek tiek pailsėti nuo darbų. Ne visi gali sau leisti pirkti dovanas, ruošti kalėdinius kalakutus šventinei vakarienei ar skristi paslidinėti į kalnus per Kalėdų atostogas, tačiau ne tai yra svarbiausia ir visi šie materialūs dalykai neturėtų užgožti tikrosios Kalėdų prasmės – kad tai laikas, kai Dievas parodė savo didžiulę meilę žmonėms, atsiųsdamas savo Sūnų.
Jei dėl kažkokios priežasties Tau liūdna Kalėdų belaukiant ar nejauti jokios jų prasmės – pakviesk į savo širdį Jėzų ir Tavo Kalėdų šventės tikrai taps Džiaugsmingomis Šv. Kalėdomis!
Kalėdų vaišių receptai:
Arbatinės bandelės su tahini pasta
  • Paruošimo laikas: 
  • Porcijų skaičius: 10
Ingredientai:
Įdarui:
Pabarstymui:

Gaminimo eiga:

  1. Pirmiausia pasiruošiame tešlą. Mieles ištirpiname šiltame vandenyje, po to suberiame cukrų, maišome, kad ir jis ištirptų. Uždengiame ir laikome šiltoje vietoje (aš įkišau į šiek tiek pakaitintą orkaitę), kol suputos.
  2. Sumaišome sausus ingredientus dubenyje. Įpilame aliejų ir išmaišome. Supilame suputojusias mieles, užmaišome tešlą. Minkome, kol tešla taps elastinga, blizgi, vientisa (minkant rankomis tai gali užtrukti apie 10 minučių). Dedame į aliejumi lengvai pateptą dubenį, uždengiame ir paliekame šiltoje vietoje, kad pakiltų, ~1 val.
  3. Pakilusią tešlą dedame ant šiek tiek miltais pabarstyto stalviršio, iškočiojame vidutinio storumo (apie 1-1.5 cm) stačiakampį. Visą paviršių gausiai aptepame tahini pasta ir pabarstome cukrumi bei cinamonu. Susukame į ritinį, supjaustome norimo dydžio gabaliukais.
  4. Dedame ant kepimo popieriumi išklotos kepimo skardos, truputį paspaudžiame, kad įgautų gražią bandelės formą, uždengiame ir paliekame šiek tiek pakilti.
  5. Įkaitiname orkaitę iki 200 C. Bandeles prieš kepant galima aptepti lengvai išplaktu kiaušiniu, kad įgautų gražesnę spalvą bekepant, bet tai nebūtina. Kepame bandeles apie 15 - 20 minučių, kol gražiai paruduos.

Silkė su džiovintais obuoliais ir razinomis



  • Paruošimo laikas: 
  • Porcijų skaičius: 2
Ingredientai:
silkių filė, 2 vienetai

Gaminimo eiga:

  1. Obuolius ir razinas užpilame karštu vandeniu ir paliekame išbrinkti.
  2. Svogūną supjaustome pusžiedžiais, morką stambiai sutarkuojame. Pakepiname viską aliejuje, kol suminkštės, pabarstome prieskoninėmis žolelėmis, druska, pipirais. Supjaustome obuolio riekeles, razinas nuspaudžiame ir sudėję į keptuvę kelias minutes patroškiname su daržovėmis. Atvėsiname.
  3. Kepintą pagrdą sumaišome su gabaliukais pjaustyta silkių filė.
Meduolinės eglutės
  • Paruošimo laikas: 
  • Porcijų skaičius: 2
Ingredientai:
Glajui:

Gaminimo eiga:

  1. Dubenyje sumaišome miltus, miltelinį cukrų, kepimo miltelius ir prieskonius.
  2. Nedideliame prikaistuvyje pakaitiname sviestą su medumi, kol ištirps, paliekame pravėsti, tada supilame į dubenį su miltais. Įmušame kiaušinių trynius, užminkome tešlą. Tešlos rutulį suvyniokite į maistinę plėvelę ir paliekame šaldytuve apie 1 - 2 valandas. Labai neturint laiko, galima įdėti į šaldymo kamerą 20-čiai minučių.
  3. Iš tešlos iškočiojame 0.5 cm storio lakštą (iškočiojus storiau, žvaigždės išsipūs ir bus minkštesnės), pridėjus žvaigždžių trafaretą, išpjaustome skirtingo dydžio žvaigždes. Meduolius atsargiai perkeliame ant kepimo popieriumi išklotos kepimo skardos.
  4. Kepame 170 C įkaitintoje orkaitėje apie 10 min., kol švelniai paruduoja. Atvėsiname ant grotelių.
  5. Pasiruošiame glajų - plakame kiaušinių baltymus, palaipsniui supilame citrinos sultis ir galiausiai beriame miltelinį cukrų, kol pasieksime norimą glajaus tekstūrą. Atvėsusius sausainius galime padekoruoti glajumi. Juo papuošiame kiekvieną žvaigždę atskirai, o po to užpylus šiek tiek glaisto į centrą, suklijuojame žvaigždes mažėjimo tvarka, formuodami eglutę. Norint apsnigtos eglutės, galima pabarstyti milteliniu cukrumi.
Labaai gaila, kad Kalėdos taip greitai praėjo ir nespėjau šito įrašo parašyti ankščiau, bet tikiuosi, kad visi šie faktai, receptai pravers jums kitais metais.
Komentaruose galite pasigirti ką gavote dovanų. 
Su jumis buvo : LYDY





2016 m. gruodžio 20 d., antradienis

Gražiausia savaitės narė

Brigita Brei.
Viena iš mūsų klubo vicių, seniai berinkau gražiausią pridėdama ir vices, bet kadangi man gera nuotaikas prieš Kalėdas, nusprendžiau, kad galbūt pasiseks kuriai nors.
Akurat!

Kuom apranga dėmesį atkreipė į save, tai , kad spalvų tikrai nėra mažai. Pagrindinė pilkai rožinė, kuri mane labai žavi.
Taip iš pradžių galvoju : kam jin dėjo tą sijoną, tokį seną?
Bet kažkaip pagalvojus , ji visai šaunuole! Suteikė senam žaidimo drabužiui naujovių ir grožio.
O drąsi , tai drąsi... ir meniška... gražu žiūrėt kaip aksesuaras beveik net netinka prie aprangos, neatspindi jos spalvų ir yra derinio vinis, žiūriu atrodo į skėtuką, o matau kaklo papuošalą, keista net man pačiai.

2016 m. gruodžio 13 d., antradienis

Savaitės gražiausia narė



Orai vis šaltėja, žmonės jau apie mokesčius nervintis pradėję...
O man, orai nelabai ir rūpi, gyvenu vasaros viltimis ir laukiu atostogų.

Ir Mmigliux labai nesijaudina dėl šalto oro matau.
Atrodo mergina drąsi, mėgstanti savo tvarkos įvest, viršutinė aprangos dalis tai įrodo.
Bet kaklo zona patraukia akį , ir prideda minties, kad pana žino, kas reiškia kas. Jau iš
šių dviejų sakinių suprantama, kad čia stovi vyriškos lyties svajonė.
Bet einam prie rūbų.
Džiaugiuos, dėl batų, negaliu aš į juos atsižiūrėt. Na nauja kolekcija matosi varo dabar į madą. Galvos
sfera tobula, nebėra ką komentuoti, makiažas, plaukuosena, o lūpos fainai atrodo.
Matosi prie meno panelė chna mėgsta pasipuošti.
Na nepriekaištinga!

2016 m. gruodžio 9 d., penktadienis

Šiek tiek pakalbam apie...

Apranga

Žaidime, daugeliui panelių užėjusioms į savo drabužinę kyla klausimas: Ką man aprengti panelei?
Nors drabužinėje šimtais rūbų. Ir jau ne vieną panelė man rašo žinutes, kaip atrodau, gal gali pasakyt koks aksesuaras čia tinka?
Ir ne retai jau patarinėju, mintyse su atsibodusia nuotaika ka joms rengtis.


Kadangi skaitau knygas apie madą ir t.t , seku tendencijas per visus galus tai štai keletas patarimų:

I. Spalvos
Šį sezoną ,  jau lauke šaltoka, realybėje vyrauja gan tamsios spalvos.

Pilka, nakties dangaus atspalvio mėlyna, bordinė, pilkai žalia, raudona, ruda, juoda, violetinė, auksinė, retkarčiais balta.
Mano atžvilgiu, tai gan retos spalvos, ir šį sezoną kiek prisiminsiu, tai vien iš spalvų.

Kaip jas derinti?
Matau dažnos profilyje tokių ryškiu spalvų derinį, kad net akys bijo tos šviesos, o jei pavyzdžiui, prie
ryškiai žalios spalvos
priderina ryškiai violetine, atrodo lazerių šou.

Na, o tai kokias derinti??
Spalvų milijonai, ir visos jos gražios, bet nepadarykim iš aprangos „vaivoryšktės sriubos“.
Net tas violetines jei jūsų spalvos yra tos mėgstamiausios, derinkite jas tik skirtingų atspalvių. Apranga tikrai nebus
nuobodi. Norit įsitikinti? Aprenkite panelę kaip sakant „Lazeriu šou“ ir kitą derini sukurkite su tos pačios spalvos skirtingų atspalvių
derinį.
Na palyginkit kuri gražesnė?


II. Aksesuarai
Merginos! Dažnai dabar tenka susidurti su tokiom varnom, kur mano, kad jei jau blizga ir mažas, tai jau konkrečiai aksesuaras.
Nebūtinai, šiais laikais jei kalbama apie aksesuarus , galvoti apie didelius auksinius auskarus ar apyrankę.
Bandykite ne vien tas pagrindines spalvas, derinkit kuo įvairiausius kokius tik galima.


Ir ar pasakytumėt, kad šis aksesuaras labai nuobodus, jį dar lengviau priderinti aprangoje (ypač šį sezoną)  nei tuos blizgučius.
Siūlyčiau jei esate dar pradedančios pasibandyt su paprastais šalikėliais, kurie labai grubiai nekristų į akis ir pagyvintų derinį.
Ir paskui tik eiti prie apyrankių, smulkių, klasikinių. O jau su blizgučiais pasitreniravusioms tik pavyks.



III. Batai
Batai viena iš svarbiausių aprangos dalių.
Kiek girdėjau prieš 3-4 metus, nenešiokite batų išsiskiriančiu iš jūsų aprangos. Bet dabar jau beveik 2017 !
Pati išbandžiau, mačiau mieste kiek vaikšto merginų ir net vaikinų, su visai kitokios spalvos batais nei jų aprangos spalva.
Žmonėms iškart nuomonė apie jus pasikeičiau „Va čia gal jis drąsus, bet paslaptingas, norėčiau su šiuo žmogumi pabendrauti“
Bet čia aišku ir vėl noriu paminėti spalvas, batai gali skirtis iš aprangos , kad ir kokios jie spalvos būtų, tai + „Lazeriu šou “
aprangos mėgėjoms.






IV. Makiažas

Spalvos vėl spalvos!
1.Nenaudokite ryškių, spalvotų akių šešėlių prie ryškių lūpų.
2. Akių spalva :

Jei akys rudos - sveikinu tave, tavo akių spalvai tinka beveik visos spalvos.


Jei akys mėlynos, pilkos, žalios -  balta, visi rudos spalvos atspalviai, pilka, žalia, mėlyna (tik nepadaryk tokių kad atrodytų kaip mėlynės).

Jei akys juodos - tinka šaltų tonų spalvos, tamsiai žalios ,  ir rudos spalvos.

V. Rūbų forma ir raštai.

Kartais tiesiog apsirengiam taip jog būtumėme nėščios, taip ta mada oversize užvaldžius visas.
Aš jai aišku ne priešė, bet ar žinot kai reikia prie tokių rūbų derinti likusias aprangos dalis.
Ne viena panelė žaidime mėgsta , raštuotus rūbus( gelėti, languoti , dryžuoti ir t.t)
Bet ar visos taip suderinat ir parodot to rašto įpatingąją reikšmę?

Pirma ką reikia žinoti apie rūbų formų suderinimą- NEDĖKITE DERINYJE VIRŠUTINĖS IR
APATINĖS DALIES VIENODOS AR PANAŠIOS FORMOS.


Na tai kuri, tau atrodo gražiau? Žinoma, kad 2, čia jau turėtų žinoti kiekviena tai.

Kaip tau ši apranga ??

Mano manymų skani košė iš jos gaunasi . Nors vaidmenį su tokia apranga kokiame nors neįprastame spektaklyje atlikčiau.

O kokia tavo nuomonė apie šitą derinį ?

Žymiai elegantiškiau , proporcingai , akies tikrai nerėžia, visai priešinga apranga „Košei makalošei“
O bėje, gal matai ką nors , kas šiek tiek išsiskiria iš aprangos.
Jei įdėmiai skaitei įrašą suprast jau turi, kad BATAI.

Įrašas buvo su mano išbandytomis gudrybėmis ir tiesomis (žinoma jos ne vien mano sugalvotos), pabandykite ir pačios kurti , atrasti naujų gudrybių.


Jei kils klausimų tiesiog kreipkitės į panelę Rochella
Atsakysiu , patarsiu, ivertinsiu.



Rochella